Project Description

Skipark Oravice

Ski Oravice sú jedno z mála lyžiarskych stredísk v strednej Európe so ski-in ski-out termálnym aquaparkom. Lyžiarsky areál bol otvorený v roku 2006.

Stredisko sa nachádza pri ceste III. triedy Vitanová – Zuberec, neďaleko slovensko-poľskej štátnej hranice. Vzdialenosť Oravíc od Dolného Kubína je 47 km a od Liptovského Mikuláša 46 km.

Základňa strediska leží v nadmorskej výške 785 m. Zjazdovky sú situované na juhozápadných svahoch vrcholu Krúpová, odkiaľ je vynikajúci výhľad na Skorušinské vrchy a Západné Tatry.

Skiareál

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je takmer 6 km. Hlavným dopravným zariadením je rýchla 4-sedačková lanovka s vyhrievaním sedadiel (dĺžka 1027 m, prevýšenie 235 m). Lanovka obsluhuje štyri zjazdovky rôznej náročnosti: Skorušiná 2 (modrá), Skorušiná 1 (červená), Bobrovec (červená) a Osobitá (50% červená, 50% čierna).

Alternatívou k lanovke je lyžiarsky vlek Bobrovec (dĺžka 750 m, prevýšenie 190 m) – novinka sezóny 2013/14 – ktorému prislúcha červená zjazdovka Magura. Lanovka je prevádzkovaná pri minimálnom počte 12 osôb, lyžiarsky vlek pri minimálnom počte 10 osôb.

Rodiny s deťmi

Ohradený detský park nájdete v dolnej časti strediska pri parkovisku. Je vybavený krátkym lyžiarskym vlekom, pôsobí tu lyžiarska škola.

Reštaurácie

V areáli strediska sú dve reštaurácie so širokou ponukou tradičných slovenských a poľských jedál: Thermal v priestoroch Thermal parku a Ski pri dojazde zjazdoviek. Ponuku občerstvenia uzatvára bufet Bobrovec priamo na svahu.

Zdroj: http://www.onthesnow.sk/orava-zapadne-tatry/meander-skipark-oravice/lyziarske-stredisko.html

Fotografia: http://slovakia.travel/ski-oravice